Zabawa w detektywa fałszywych wiadomości – w kłodzkiej bibliotece.

Warsztaty wakacyjne pt.: „Prawda czy fałsz- jak rozpoznać fake newsy” odbyły się 8 sierpnia 2019 r. w kłodzkiej bibliotece. Na początku omówiliśmy czym są nieprawdziwe informacje (fake newsy) i jakie ma znaczenie właściwa ocena rozpowszechnianych wiadomości. Uczestnikami zajęć były dzieci, którym zaproponowaliśmy zabawę w detektywów poszukujących fałszywych informacji.  Posłużyliśmy się znanymi baśniami oraz filmami animowanymi dla dzieci, w których zmieniliśmy postaci lub wydarzenia. Po zapoznaniu się z treścią dzieci miały określić czy wiadomość jest prawdziwa, czy fałszywa. W celu zweryfikowania informacji sięgaliśmy do materiałów źródłowych. Były to drugie zajęcia związane z tą tematyką we wrześniu ruszamy z cyklem szkoleń skierowanych do młodzieży i seniorów. Zajęcia odbywają się w ramach projektu Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego „Kliknij. Sprawdź. Zrozum”.

IMG_3432 IMG_3440 IMG_3442 IMG_3419