57-300 Kłodzko, Pl. Bolesława Chrobrego 1, tel. 74 865 74 80, e-mail: wypozyczalnia@biblioteka.klodzko.pl

Zadziw Kłodzko – CZYTAJ GŁOŚNO!

{gallery}2015czytan{/gallery}
Już niedługo, bo 24 września. Wszystko w plenerze przy pięknej zabytkowej fontannie. To już III edycja i wielki maraton książkowy. Co tym razem w naszej ofercie i dlaczego na plakacie widnieje tajemnicza czerwona nić?

Odpowiedź prosta dla fanów magicznej książki Gaute Heivolla, być może niektórym przypomni się legendarna Ariadna, być może są i inne znaczenia. Wszystko wyjaśni się w ostatni wrześniowy czwartek.
A oto propozycje dla mieszkańców Kłodzka, czytelników, miłośników słowa drukowanego:

14.00-16.00

NIEBO ZA DOMEM, opowieść norweskiego pisarza Gaute Heivolla.

Zostań MISTRZEM GŁOŚNEGO CZYTANIA 2015, konkurs dla czwarto-, piąto- i szóstoklasistów (regulamin do pobrania),

16.00-16.30

WSPOMNIENIA PANI MARII,przedstawienie na motywach opowiadań

Marii Dąbrowskiej UŚMIECH DZIECIŃSTWA“ w wykonaniu Teatru Rapsodia,

16.30-17.30

TWÓRCZOŚĆ NASZEJ PATRONKI,pokaż moc własnego głosu,wybierz ulubiony fragment i czytaj przez mikrofon.

Serdecznie zapraszam do trzeciego świętowania Głośnego Czytania i bibliotecznej 70.

A pretekstów do zabawy literackiej całkiem sporo, oprócz naszej 70 (jesteśmy pierwszą biblioteką na Dolnym Śląsku po wojnie), też podwójna 50, bo od śmierci Marii Dąbrowskiej (19 V 1965) i nadania jej imienia kłodzkiej książnicy (26 IX 1965). Dorzucę jeszcze – 29 IX Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania obchodzony już 15 lat, ogłoszony przez Polską Izbę Książki. I nasza data – 24 IX 2015 łącząca te wszystkie święta.

Czyli, nie przegap okazji. Przyjdź i zachęć znajomych. Będą naprawdę fajne nagrody. Skąd? Choćby od bardzo znanych wydawnictw… Może ktoś jeszcze chciałby zasponsorować? Zaczynamy o godz. 14.00. Oczywiście będzie nasz aromatyczny kramik herbaciany i piękna pogoda.

Kliknij: Regulamin do pobrania 

Mariola Kowalcze

ZOBACZ TEŻ

Spotkanie w wielkim… bałaganie

Chaos na półkach, porozrzucane bajki, wierszowane ubieranki i moc zagadek to nowa oferta dla najmłodszych i potencjalnych czytelników. Czy skuteczna?! Pierwsza wizyta w bibliotece...

Po drugiej stronie książki…

mieszka wyobraźnia i teraz... wesołe Terapeutyczne Przedszkole Subrideo w Kłodzku. Nie wierzycie? Zobaczcie sami. Najlepiej zajrzeć na przedszkolny Facebook. Oto link do przygody w...
Skip to content