Zasmakuj w Bibliotece. Tydzień Bibliotek 8-15 maja 2020.

Zapraszamy do udziału w naszej facebookowej giełdzie kulinarnej Wymieńmy się przepisem.
Dziś chcemy Wam zaproponować wykonanie focaccii. Przepis prezentuje Klaudia Lutosławska-Nowak.
Focaccia to rodzaj włoskiego, drożdżowego pieczywa podawanego jako przystawka przed daniem głównym lub na śniadanie. Popularne jest na całym świecie. W samych Włoszech występuje w różnych odmianach w zależności od regionu. W wersji podstawowej występuje ze świeżym rozmarynem i solą. Do focaccii pasują również oliwki, pomidorki koktajlowe, suszone czy skarmelizowana cebula.
Przepis bardzo łatwy istotny jest tylko czas wykonania, ponieważ jest to ciasto drożdżowe, które musi trzykrotnie urosnąć.
Przepis:
• Mąka 500dag pszenna,
• Drożdże 20dag
• Ciepła woda 300ml
• Szczypta soli
• Sól 1 łyżeczka soli morskie rozpuszczonej w 10 ml ciepłej wody
• Rozmaryn lub zioła prowansalskie 1 łyżeczka
• Oliwa z oliwek
1. Drożdże zalać wodą rozpuścić, dodać łyżkę mąki, zamieszać zostawić do wyrośnięcia. Mąkę, sól i zioła wsypać do miski. Zaczyn wlać do suchych składników. Wymieszać, dodać dwie łyżki oliwy z oliwek. Wyrabiać ciasto. Ciasto powinno być gładkie i elastyczne. Miskę przykryć i odstawić do wyrośnięcia.
2. Po wyrośnięciu wałkujemy na ok.7mm przenosimy na blachę, do której uprzednio wlewamy dwie łyżki oliwy z oliwek. Płat ciasta zanurzamy w oliwie. Obracamy, tak żeby było nasączone oliwą z dwóch stron. Następnie trzema palcami robimy wgłębienia w płacie ciasta, do których wlewamy rozpuszczoną sól morską. Zostawić do wyrośnięcia.
3. Piekarnik nagrzać do 220st.C i piec ok.15-20min. Po wyciągnięciu dać jej chwilkę by przestygła, a później…rozkoszować się jej smakiem z ulubionymi dodatkami i lampką białego wina . Smacznego.